Bir Çaylağın Yıkama Günlüğü

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
☆ Merhaba bugün detaylı yıkamaya ilk girişimi yapıyorum.

☆ İmkanlar biraz taş devri olsa da artık idare edin.

☆ Bu foruma çok yakışmaz ama olsun...

☆ Öncelikle apartmanda oturuyorum 10. kat ne hortum imkanım var ne makinem.
Benzinlikde yıkamayı sevmiyorum hem uzak benzin fiyatı malum hem de millet sanki bana Mercedes yıkıyon düşüncesinde ben de bekletmeyi sevmiyorum rahat rahat yıkamam lazım. Bir de köpük ve basınçlı şu işime yaramıyor hem pahalı hem zamanı kısa suyun Gerçi şimdi de çok bi fark yok millet tuhaf tuhaf bakıyor sitede napıyo bu su nerden çıkıyor diye( yanlış açıdan bakan su döküyor diye düşünüyor galiba :)

☆ Bu yüzden bu yolu seçtim şimdilik biraz yorucu ama hem zevkli hem de ateşi felan bulunca daha da kolaylaşır heralde :)  
Amma uzattım farkındayım kusura bakmayın hem forumda hem yıkamada yeni olunca böyle oluyor idare edin.

☆ Lafı uzatmadan kullandığım malzemeler bir tane su pompası 100 psi
yapı marketlerdeki hortum, annemin pazar çantası, 12v akü, bahçe tabancası  ve aslında daha az gider ama bayadır yikamayinca 6 damacana su (çift kova ve durulama için)

☆ önce araca bi su tuttum.Sonra jantlara sonax jant temizleyici kullandım. İlk kullanım için çok memnun kaldım. Ama ilk defa jant temizleyince haliyle fırçayla bile 2 3 seferde anca temizlendi.
Sonra çift kova giriştim. Şampuan olarak vp concantrated kullandım kokusu ve kullanımı güzel. Ön yıkama olmayınca biraz zor oldu ancak yakında komple bir yıkama sistemiyle karşınızda olacağım inşallah.
Sonra kaput, kapı, menteşe sembol Vs detay fircasiyla ve sprey şişeye şampuan su karışımı yardımıyla fırçaladim. fırçaları çok sevdim Bauhaus dan almıştım . dökülme Vs yapmadı jant ve dış detay için kullandım iki tane. Sonra durulama ve 2. kez çift kova tabi ki kova ve eldiven yıkadıktan ve 2. 3 damacanayi aşağı indirdikten sonra.
Gojo havlu malesef hiç iyi değil ama şuan yapacak bişey yok Orange babies getirtebilirsem onu düşünüyorum. Ön yıkama için alta foam 2000 ve dasinko gun  ve vp phnsf düşünüyorum zamanla. Eksikliklerimi yanlışlarımi söyleyip öneriler sunarsaniz sevinirim. Sabırla buraya kadar okuduysaniz tebrik ederim. :) sırada resimler hatamiz olduysa affola.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık kardeşim, ön yıkama işini en kısa sürede çözmeye çalışmalısın bence..

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
Pro' Alıntı:
Ellerine sağlık kardeşim, ön yıkama işini en kısa sürede çözmeye çalışmalısın bence..
sağolasın abi evet onu bi çözersem çok rahatlayacam. Ceviz ve vp bir de secho ya da ona benzer bişey alayım diyorum yakın zamanda diğerleri mayıs başında anca gelecek.

onur2015

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Ben de ilk yıkamamda böyle yıkamıştım :) hortumun ucuna tazyikli basınç veren başlıklar iyi olur. 100 psi pompa ki yaklaşık 7 bar yapar debisi de yeterli ise musluk suyunun yaklaşık iki katı basınç yapar. Ceviz işini görür gibi geldi.

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
onur2015' Alıntı:
Ben de ilk yıkamamda böyle yıkamıştım :) hortumun ucuna tazyikli basınç veren başlıklar iyi olur. 100 psi pompa ki yaklaşık 7 bar yapar debisi de yeterli ise musluk suyunun yaklaşık iki katı basınç yapar. Ceviz işini görür gibi geldi.
iyi aynı yoldan gidiyorum demek ki evet 7 bar tabancada var Jet kısmı işimi görüyor basınç için. ön yıkama olsa tam olacak dediğin gibi böyle zor oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

erguel

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Güzel bir pre-wash ürünle tamamlayınca süper olacak, hem daha az uğraştırıcı olur. Eline sağlık..

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
bence çok güzel , kimyasallar çok önemli gibi görünsede ilk adım dogru ekipman olmalı. bu baglamda en büyük artın dirt trap olmuş. çift kovada son nokta. üstüne şimdilik tanımam. :) zaten son resimde kova içindeki kir seçimin dogrulugunu birkez daha kanıtlıyor. eline saglık. güzel günlerde kirlet.

benzinlik için acil 2'lik el popmpası ve ön yıkama oldu bitti. misss

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline, emeğine sağlık, azminize hayran olmamak elde değil.Şu anda eksik olarak ivedilikle bir ön yıkama ürünü ilk olarak göze çarpıyor.Pre washtan sonra en önemlisi kurulama havlusu.Sizde zaten diğer eksikleri yazmışsınız.Stok açılınca cevizi size şiddetle tavsiye ederim.Sonuç çok güzel olmuş, arabanın rengi harika.Devamını bekliyoruz.Bu film burada bitmez.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Elerine saglık arkadaşlar önemli noktalara deginmiş azmin çok iyi devamını bekliyoruz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
@ege
@erguel
@onurçiko
@dragstar
ilginiz beni çok mutlu etti sağolun inşallah
bu filmi burda bitirmeyecem bu fragman olur inşallah :)köpük makinemi de yapacam inşallah ilk ekipmandan başlayım dedim.Havlu olarak liquid Orange babies xl nasıl 60 tl ye getirtmek mantıklı mi 3,5 lt ye yakın su alıyormuş. yoksa burdan mi almalı. bir de pompa öneriniz var mı ceviz için secho en iyisi mi f/p de ?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Eline sağlık. Bende azminden ötürü seni tebrik ediyorum.

Çift kova seçimin çok güzel olmuş. Diğer eksiklikleri de tamamladığın zaman sorun kalmayacak :)

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Safa dert etme uygulama gayet iyi görünüyor , ilerde dönüp baktığında resimlerine ilk detaylı yıkamam diye gülüp geçersin.Ankaradasın ve yanıma gelmiyorsun al ekipmanını gel yanıma sana çılgınlar gibi köpük partisi yapayım :D

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
CNR Detailing' Alıntı:
Safa dert etme uygulama gayet iyi görünüyor , ilerde dönüp baktığında resimlerine ilk detaylı yıkamam diye gülüp geçersin.Ankaradasın ve yanıma gelmiyorsun al ekipmanını gel yanıma sana çılgınlar gibi köpük partisi yapayım :D
iyi olur abi nerde mekan bi ziyaretine geleyim. zenci abimizin elini öpelim çayını içelim

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
safa43' Alıntı:
CNR Detailing' Alıntı:
iyi olur abi nerde mekan bi ziyaretine geleyim. zenci abimizin elini öpelim çayını içelim

Şimdi kazan diyeceğim yuhlayacaksın beni ::D Mayısda Peugeot Türkiye buluşması var tatilsen alayım zencinin yularını çözeceğim :D

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
CNR Detailing' Alıntı:
safa43' Alıntı:

Şimdi kazan diyeceğim yuhlayacaksın beni ::D Mayısda Peugeot Türkiye buluşması var tatilsen alayım zencinin yularını çözeceğim :D
o zaman musait bi zaman gelirim inşallah yanına abi mayıs sıkıntı olur başka kimler var Ankara da nerdeler. Ben Etimesguttayim.

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
CNR Detailing' Alıntı:
@safa43 Murat abi var onla da görüşürüz vakti olduğunda.
çok iyi olur abi ustaları ziyaret beni memnun eder.

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline sağlık arkadaşlar önemli noktalara değinmişler.Lastikleri parlatırsan sonuç daha güzel olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
Detail Guy' Alıntı:
Eline sağlık arkadaşlar önemli noktalara değinmişler.Lastikleri parlatırsan sonuç daha güzel olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
sağol abi inşallah yavaş yavaş onları da edinip tam teşekküllü yıkama yaparız

safa43

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
Merhaba level 2 ye hoşgeldiniz :)
Can sıkıntısı bi araba yıkayım dedim tam da gününü buldum. Yıkarken telefonuydu, komşu sohbetiydi, rüzgarıydı yıkama sonrası yagmuruydu derken biraz kötü oldu ama neyse en azından ön yıkama testlerimi yapmış oldum. Yıkamayı gene en zahmetli şekilde yaptım bilerek hem yeni ürünleri rahatça test edeyim dedim hem de hoşuma gidiyor.
Önce aracı bi tur duruladım. Jantlara Sonax jant temizleyici sıktım. Sonra 35 ml VP pnsf 1800 ml su Alta foam 2000 ile köpükledim tabi komşuların tuhaf bakışları ve soruları ile gene rahat bi çekim yapamadım (hatta biri bitkileri mi ilaçlıyon deyince temelli koptu iş ) :) Alta foam atış açısı ve köpük performansı çok iyi ama 1800 ml koyunca 2 3 sefer pompalama lazım. Ama çok güzel ürün. Kafa bandı aldım kamera için ama utandığıma takamadım yoksa video atacaktım o da ilerleyen zamanlarda inşallah.
2 kere aynı şekilde köpükledim ardından durulayıp Snow foam gun ile VP concantrated şampuanla köpükledim bilerek çok şampuan koydum hem deneme hem de eğlence amaçlı ürünün çift kovayı kolaylaştıracağını düşünüyorum. Çok rüzgarlı olduğu halde ( ağzıma yüzüme köpük geldi :) ) çok hoşuma gitti. Benzinlik tayfalığına terfi ettiğimde su pompasıyla beraber bunu kullanmayı düşünüyorum tabi ki Alta'yı da neyse sonra çift kova giriştim. jantlara da sf gun ile köpük yapıp fırçalayıp duruladım. Sonra dandik gojo havlumla kurulayıp lastiklerimi Meguiars Endurance ile parlattım hoşuma gitti dayanımını göreceğim bakalım. Sonra eşyaları bagaja depip eve çıktım :) Akşamına yağmur yağdı ama sonuçta zevkli bir yıkama oldu benim için. Alta ile sf gun Amazon.de den akrabam getirdi merak edenler için ürünleri tavsiye ederim. Boş çenem ve hatalarım için kusura bakmayın sabrınız için teşekkürler telefondan attığım için yazı başta uzun oluyor aralara yazamıyorum.Bi dahaki levelde altaya sibop modifiyesi ve lastik pompasıyla beraber kullanmayı hedefliyorum aldığım pompayı da incelemiş oluruz. Sıra geldi resimlere buraya kadar geldiyseniz helal olsun :)

Son düzenleme: