Hızlı Soru - Cevap

Cycl3s

Acemi Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Öne çıkan konu #20,961
Herkese iyi pazarlar,

Dün gece silecekten kaynaklı ufak 1-2 çizik yakaladım ön camımda. Normalde göze batmıyor ancak detaycı olduğumuz göze batıyor :) Silecekleri hemen değiştiriyorum ama çizikler için de birşeyler yapmam gerekiyor.

El ile pasta gibi bir uygulama yapmak istiyorum, hangi ürün ile nasıl bir uygulama yapsam bu çizikleri alabilirim ve camın kondisyonunu artırabilirim acaba
Bu konu için İstanbul Şerifali de Glasweld diye bir firmayla tanıştım, seryum oksit kullanmadan özel bir Amerikan ürün seti ile çok güzel müdahale ederek camı fabrikadan çıkmış gibi yaptılar sağolsunlsr. İstanbulda olan arkadaşlara tavsiye ederim

pimpirikli

Çaylak Detaycı
Üye
İl
zonguldak
Herkese merhabalar. Cam temizliği için ne kullanıyorsunuz. Trendyolda 5LT K2 NUTA PRO 450 TL indirimle 420 TL ye denk geliyor alınabilir mi sizce. Yada başka bir temizlik ürünü tavsiye eder misiniz. Bitirmek zor olur gibi sanırım

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
225 Bar kesinlikle veremez Profesyonel sanayi tip i olanlar bile Dev piston ve motora ragmen 200 bar anca verebiliyor kaldiki bu urun maks tahminim 130 bar anca verir diye dusunuyorum sekil olarak Karcher HD ye benzetmişler.Gerekli açiklamayi @forzaGilles yapar diye düsünüyorum bu konuda çok bilgili.
Karcher HD 5/15 C modelinin çakmasını yapmışlar, Nette biraz baktım (Türkiye harici) resmi web sitesi yok, teknik verileri ile ilgili hiç bir bilgi yok, teknik dökümantasyon yok, en azından ben resmi web sitelerini bulamadım bilen varsa paylaşırsa sevinirim, Muhtemelen Çin ’li abilere yaptırmışlar,

3,1 kW ‘lık tek fazlı (220 V) bir yıkama makinasının 225 bar basınç vermesi hayal satmaktan öteye gitmiyor :)

Zaten araç yıkamak için 225 bar basınç a ihtiyaç yok. İdeali 120-160 bar yeterli gelir, bu kadar yüksek basınç aracın boyasına ciddi sıkıntılar çıkartır,

225 bar basınç veren cihazlar kamyon, Tır, dozer, kepçe gibi ağır iş makinalarını temizlemek için kullanılıyor.

Son düzenleme:

Fsm1996

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhabalar. Cam temizliği için ne kullanıyorsunuz. Trendyolda 5LT K2 NUTA PRO 450 TL indirimle 420 TL ye denk geliyor alınabilir mi sizce. Yada başka bir temizlik ürünü tavsiye eder misiniz. Bitirmek zor olur gibi sanırım
Ben kullanıyorum hocam karbon cam bezi ile çok güzel sonuç veriyor bana göre

Emre.

Acemi Detaycı
Üye
İl
istanbul
Karcher HD 5/15 C modelinin çakmasını yapmışlar, Nette biraz baktım (Türkiye harici) resmi web sitesi yok, teknik verileri ile ilgili hiç bir bilgi yok, teknik dökümantasyon yok, en azından ben resmi web sitelerini bulamadım bilen varsa paylaşırsa sevinirim, Muhtemelen Çin ’li abilere yaptırmışlar,

3,1 kW ‘lık tek fazlı (220 V) bir yıkama makinasının 225 bar basınç vermesi hayal satmaktan öteye gitmiyor :)

Zaten araç yıkamak için 225 bar basınç a ihtiyaç yok. İdeali 120-160 bar yeterli gelir, bu kadar yüksek basınç aracın boyasına ciddi sıkıntılar çıkartır,

225 bar basınç veren cihazlar kamyon, Tır, dozer, kepçe gibi ağır iş makinalarını temizlemek için kullanılıyor.
Haklısınız hocam bunu kepçe iş makinası temizliğinde kullanmak için aldılar.

Ayazkahraman

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ankara
Tavsiye ederim yanina birde Carbon cam bezi eklerseniz daha da iyi.olur ilk ciktiginda 5 lt lik aldim evde arabada is yerimde.her yerde.kullaniyorum kokusi guzel

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Merhaba, yarısına ben ortak olabilirim. Bayramda Zonguldak'a geleceğim. Ya da sitede "çiçek emlak" var, oraya da bırakabilirsin. Onlar hafta sonu Bartın'a gelecekler.

tolgabasak91

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
edirne
arkadaşlar merhaba. kurulama havlusu fikrine ihtiyacım var. carpronun kurulama havlusu var memnunum ama araç sayısı 2 ye çıkınca artık kurulamada zorlanıyorum aynı anda yıkarsam. 2. bi bez almam gerekiyor kullanıp memnun kaldıklarınızı yazarsanız sevinirim

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
arkadaşlar merhaba. kurulama havlusu fikrine ihtiyacım var. carpronun kurulama havlusu var memnunum ama araç sayısı 2 ye çıkınca artık kurulamada zorlanıyorum aynı anda yıkarsam. 2. bi bez almam gerekiyor kullanıp memnun kaldıklarınızı yazarsanız sevinirim
Merhaba, purestar dublex twist towel 45*75 1100 gsm veya virtues twisted duble plus 50*80 1200 GSM. İkisini de kullanıyorum. Hatta prustar i her zaman kullanmıyorum. Saklıyorum:). Virtues i sürekli, yıkamada kullanıyorum. Ben memnunum. Kapı aralarıni ayrı idarelik bir bezim var onunla kuruluyorum. Kaporta ve cam yüzeyleri tek seferde virtues ile geçiyorum. Sonra kalan damlaları tekrar alıyor.

emirhaneness

Usta Detaycı
Üye
İl
Gebze
çift taraflı olarak purestar dublex twist towel kullanıyorum cok memnunum. Klin drying duo var çift taraflı. tek taraflı isterseniz gyeon silk dryer bakabilirsiniz

Citrinekarma

Acemi Detaycı
Üye
İl
İzmir
herkese iyi forumlar. adams garageden bu ürünleri almayı düşünüyorum. hazır faizsiz 2 ay sonra ödemeye başla 3 taksitte öde varken değerlendirmek istiyorum. kalitesi nasıldır?